KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 14502001
nr 1450 2001
Frans Lindström
(1874-1954), Sverige
Akvareller, 1 st, Signerad, "Prästgårdsgatan". Akvarell, bildmått: 19x15cm, yttermått inklusive ram: 33x28cm
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Utrop:
300 kr
Såld:
200 kr
måndag 21 februari 2022
kl 20:42:45
150 kr
21 feb
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Frans Lindström
Läs mer om Frans Lindström